Skip to main content
Gamereactor Nyheter
Nyheter

IBM firedobler HD kapasiteten

På mandag gikk IBM ut med en pressemelding om en ny revolusjonerende Harddisk teknologi. Nyvinningen firedobler HD kapasiteten, uten å øke prisen betraktelig!
Jon Andreas Bjerk 23 mai 2001

På mandag gikk IBM ut med en pressemelding om en ny revolusjonerende Harddisk teknologi. Nyvinningen firedobler HD kapasiteten, uten å øke prisen betraktelig!

Det store gjennombruddet i lagringsteknologien, skyldes et nytt magnetbelegg, som kalles "pixie dust". Dette gjør det nå mulig for selv små maskiner å lagre store mengder video og lyd. IBM har allerede tatt i bruk teknologien i tre av deres nye Travelstar disker, hvor den største har en kapasitet på 48 Gb. IBM regner med å være i stand til å lager inntil 100 gigabits data på Þn kvadrattomme før 2003. I løpet av de neste to årene regner de med at harddisker vil være i stand til å lagre inntil 400 Gb.

Vil du lese mer om dette så sjekk pressemeldingen på IBM's hjemmesider.

Kilde: PCWorld

Full profil 3 383 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.