Skip to main content
Gamereactor Nyheter Killzone 3
Nyheter

Guerrilla: Mer variasjon i Killzone 3

Samt bedre kontroll og historie
Daniel Guanio 4 oktober 2010

Under en spørrerunde i slutten av forrige uke sa Guerrilla at folk i hovedsak hadde tre ting å klage på når det gjaldt Killzone 2. Det ene var variasjonen, det andre spillkontrollen og sist men ikke minst: historien. Alle disse punktene skal være forbedret i Killzone 3.

Takket være det faktum at Guerrilla kan se hvilke trofeer folk ikke har fått, har de bestemt seg for å variere spillet i større grad, med flere spillelementer underveis i oppdragene. Det minst oppnådde trofeet i Killzone 2 er nemlig det som heter "fullfør spillet".

Når det gjelder spillkontrollen, har Guerrilla innrømmet at det var et feilgrep. Utviklerne ble vant til følelsen, og fikk ikke nok respons utenfra. Trykker man på en knapp i Killzone 3, skal det umiddelbart gjengis på skjermen.

Utviklerne håper også å heve historien flere hakk, ved å utdype bakgrunnen til Helghast. Historiebildet skal bli mer nyansert å følge, blant annet gjennom filmklipp fra fienden selv.

Killzone 3 skal bli et mye bedre spill enn Killzone 2, enkelt sagt.

Full profil 1 111 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.