Skip to main content
Gamereactor Nyheter
Nyheter

Sony trues av nye angrep

Selskapet får ikke fred fra hackerne
Morten Bækkelund 31 mai 2011

Tidligere i dag kunne vi melde at Sony kommer til å gjenopprette de resterende funksjonene i Playstation Network i løpet av uken. Skal man tro hackergruppen LulzSec kan imidlertid gleden vise seg å bli kortvarig.

Gruppen, som tidligere har påtatt seg ansvaret for hackingen av Sony BMGs japanske nettsider, har nemlig kommet med trusler om nye angrep og det de omtaler som "begynnelsen på slutten for Sony."

Truselen kom ved siden av en Twitter-melding i går, der gruppen hevdet at den første fasen av angrepet skulle starte i løpet av neste dag.

Hva "fase 1" innebærer vites ikke, men i dag presenterte samme gruppe følgende melding via Twitter:

- Hei Sony, vi stikker nå av med en masse av deres interne saker og dere har ikke engang lagt merke til det? Jobb i ro og mak folkens.

Forhåpentligvis er dette bare spill for galleriet og ikke like alvorlig som det gis uttrykk for, ettersom millioner av uskyldige Playstation-spillere allerede har måttet vente i ukevis på at Playstation Store skal komme tilbake.

Full profil 10 560 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.