Skip to main content
Gamereactor Nyheter Diablo III
Nyheter

Fullførte Diablo III på 12 timer

Mens andre ikke kommer igang
Morten Bækkelund 16 mai 2012

Hvis innlegget hans på det anerkjente Neogaf-forumet er til å tro, har brukeren kjent som Yoshichan allerede rukket å fullføre det nylanserte storspillet Diablo III.

Spillet ble som kjent låst opp natt til tirsdag, og Yoshichan trengte ikke mer enn 12 timer og 29 minutter på å fullføre historien på normal vanskelighetsgrad.

Kontrasten er samtidig stor til en rekke av de andre spillerne, som fremdeles har problemer med å logge seg på Blizzards systemer.

Enkelte spillere har i tillegg kommet over en særdeles uheldig bug, som ikke bare kaster dem ut av spillet, men også hindrer dem i logge seg inn igjen. Buggen inntreffer dersom man prøver å gjennomføre en byttehandel med en Templar man møter nokså tidlig i historien, nærmere bestemt hvis man velger å bytte bort skjoldet sitt.

Problemet oppstår imidlertid kun hvis man spiller som Demon Hunter-klassen, og kun før man har drept Jondar (takk til Demonickon for presiseringen red.anm.).

Inntil videre anbefaler Blizzard spillerne å unngå situasjonen, mens de jobber med å rette opp feilen. De jobber også på spreng med å utbedre kapasiteten til systemet, slik at alle skal få en optimal Diablo III-opplevelse så fort som mulig.

Full profil 10 560 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.