Skip to main content
Gamereactor Nyheter Lego City Undercover
Nyheter

Lego City: Undercover annonsert

Vist frem på Nintendos E3-konferanse
Morten Bækkelund 5 juni 2012

Et nytt spill i den stadig mer imponerende LEGO-serien er på vei til Nintendo 3DS og den nye Wii U-konsollen. Det kom frem under kveldens direktesendte Nintendo-konferanse fra E3-messen i Los Sngeles.

Spillet har fått navnet Lego City: Undercover, og eventyret vil utspille seg som et sandkassespill der man ikler seg forskjellige forkledninger for å takle utfordringene man blir kastet inn i.

Særlig på Wii U imponerte spillet, med et flott visuelt uttrykk som blander klassiske legoklosser med mer virkelighetsnær grafikk. Det åpne sandkassemiljøet ser samtidig ut til å bli en levende og sjarmerende legoverden, som raskt sendte tankene mot en snillere utgave av Grand Theft Auto.

En utgivelsesdato ble ikke oppgitt, men vi krysser fingrene for at Lego City: Undercover blir ett av lanseringsspillene til Wii U.

Full profil 10 560 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.