Skip to main content
Gamereactor Nyheter Little Inferno
Nyheter

Little Inferno annonsert

Nytt spill fra World of Goo-skaperne
Morten Bækkelund 2 juli 2012

Da arbeidet med det sjarmerende plattformspillet World of Goo var ferdig startet skaperne Kyle Gray, Kyle Gabler og Allan Blomquist utviklerhuset Tomorrow Corporation.

Deretter gikk de i dvale en stund, men like før helgen løftet de sløret for sitt neste prosjekt. Lite konkret informasjon ble lagt frem, men vi vet i det minste at spillet har fått navnet Little Inferno, og at lanseringen blir til vinteren:

- Vi har vært veldig stille om dette spillet. Vi ville ikke bli enda et indiespill som aldri nådde målstreken. Men nå er vi nesten helt ferdige, og vi vil legge frem de første detaljene om Little Inferno i løpet av noen få dager, skriver utviklerne på sin egen blogg.

De avslutter blogginnlegget ved å spørre fansen om hva de helst kunne tenke seg å sette fyr på, så det kan virke som ild og brann er sentrale deler av konseptet. Vi venter i spenning på de lovte detaljene.

Full profil 10 560 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.