Skip to main content
Nyheter

- Retro lager et fantastisk spill

Reggie Fils-Aime lover en rekke storspill
Morten Bækkelund 28 september 2012

Bildet stammer fra en teknisk Wii U-demo fra E3-messen i fjor. Bildene skal angivelig ikke være hentet fra et genuint spill.

Både Shigeru Miyamoto og Retro Studios jobber med topphemmelige og "fantastiske" Wii U-spill. Det var budskapet til Nintendo of America-sjef Reggie Fils-Aime da han ble intervjuet av Gametrailers:

- Jeg kan miste jobben av å røpe alle nyhetene her på showet deres, men frykt ikke, både Mr. Miyamotos team og EAD jobber med fantastiske prosjekter om dagen. Og Retro jobber med noe fantastisk også, forklarer en entusiastisk Fils-Aime.

- Vi har store spill under utvikling som kommer til å gjøre mye for salget av den nye konsollen. Alt skal slippes til den, utdyper han.

Det har tidligere gått rykter om et nytt Zelda-spill i HD til Wii U. De færreste sier vel nei takk til det?

Full profil 10 560 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.