Skip to main content
Gamereactor Nyheter
Nyheter

Wii U-spillene bindes til konsollen

Nedlastbare titler kan kun spilles ett sted
Morten Bækkelund 13 november 2012

De ulike lagringsmulighetene til den kommende Wii U-konsollen har skapt hodebry for fansen. Hva kan lagres hvor? Hva må lagres internt? Kan man spille fra en ekstern disk? Spørsmålene er mange, og i et forsøk på å klargjøre situasjonen har Nintendo nå gitt følgende kommentar :

- Nedlastede spill kan bare spilles på Wii U-konsollen de opprinnelig var kjøpt til. Hvis du laster ned et spill til en ekstern harddisk og deretter prøver å bruke denne harddisken sammen med en annen Wii U-konsoll, vil det ikke fungere. Nedlastde spill lagres til det interne minnet eller en enhet som er koblet til via USB. Nedlastede spill kan ikke bli lagret på SD-kortet, forklarer Nintendo.

Nyheten har allerede blitt møtt med skepsis blant publikum, som setter spørsmåltegn den tilsynelatende overkompliserte løsningen. Den nye konsollen vil benytte såkalte Nintendo Network-konti, som kan sammenlignes med PSN- og XBL-kontoer. At ikke spillene rett og slett er bundet til brukerkontoene viker derfor pussig.

Full profil 10 560 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.