Skip to main content
Gamereactor Nyheter
Nyheter

- Spillere er betydelig smartere

Stor IQ-test gjennomført
Tor Erik Dahl 20 desember 2012

Det hører ikke med til det vanlige at vi i Gamereactor publiserer lenker til intelligensforskning og andre nevrovitenskaplige studier, men denne gangen klarte vi ikke å la være.

I en omfattende undersøkelse foretatt av forskere ved University of Western Ontario, var det flere konklusjoner som ble trukket. Undersøkelsen testet deltakerne i alt fra logikk til tallminne, mønstergjennkjenning og romforståelse, og det var særlig en slutning vi merket oss:

People who play video games performed "significantly better" in terms of both reasoning and short-term memory.

Oversatt:

Mennesker som spiller TV-spill presterer betydelig bedre når det kommer til resonnering og korttidsminne.

Dette var en hyggelig påminnelse om at vårt virke har en positiv effekt utover det underholdende og sosiale spilling har å by på.

Undersøkelsen er fortsatt åpen, så hvis du vil bidra kan du klikke her.

- Det var Portal 2 som gjorde meg til den jeg er...

Full profil 13 095 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.