Firewatch er (ifølge oss) et fantastisk spill, men det er kun tilgjengelig for de som eier en PC eller en Playstation 4. Snart skal imidlertid Xbox One-spillerne få tilgang, for utvikleren forteller at det kommer 21. september.
I tillegg til lanseringsplanene forteller utvikler Campo Santo at spillet skal slippes i en litt annen form enn tidligere. Med på lasset følger en stor oppdatering som ikke bare fikser en rekke tekniske feil, den tilfører også nye moduser til Firewatch.
Den første delen tilfører et løpende kommentatorsport fra utvikleren, og den andre er en Free Roam-modus som lar deg fritt utforske skogen. Du vil altså ikke være bundet til historien, og skal stå fritt til å oppdage nye hemmeligheter.
Vi har dessuten fått en ny trailer, og denne ser du her:
