Skip to main content
Nyheter

Crystal Chronicles utsatt i USA

Vi har lenge trodd at Final Fantasy: Crystal Chronicles ville være ute i de europeiske butikkene før jul, men nå kaster Square Enix inn håndklet og forteller at den amerikanske utgaven blir forsinket.
Rasmus Berg 24 juli 2003

Vi har lenge trodd at Final Fantasy: Crystal Chronicles ville være ute i de europeiske butikkene før jul, men nå kaster Square Enix inn håndklet og forteller at den amerikanske utgaven blir forsinket.

Det er etter lang tids rykter, at Square Enix nå kan fortelle at spillet har noen lokaliseringsproblemer, hvilket betyr at de ikke er ferdige med at oversette og implementere all teksten i spillet. Derfor utsettes spillet fra november 2003 til 9. februar 2004.

Dette vil også få innflytelse på PAL utgaven, som må oversettes til fire språk og konverteres til PAL og SECAM standardene som det opereres med i Europa. Det er ennå uvisst når Crystal Chronicles kan forventes ute på disse breddegrader, men skal vi gjette, så ville nok ikke en mai utgivelse i 2004 vært helt på trynet.

Full profil 941 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.