Skip to main content
Gamereactor Nyheter Alan Wake 2
Nyheter

Alan Wake 2 har vært det vanskeligste spillet å utvikle

Etter fire år er spillet nesten her, men det har ikke gått helt smertefritt for Remedy.
Jonas Mäki Editor Sweden 29 august 2023

Når du ser på store produksjoner som Starfield og Grand Theft Auto VI, sitter hundrevis av utviklere, ingeniører, designere, lydteknikere og prosjektledere i et utviklingsteam i årevis. Det er litt annerledes hos det finske selskapet Remedy, som lanserer Alan Wake 2 i slutten av oktober.

Thomas Puha, Remedys kommunikasjonssjef, sier via X at utviklingsteamet for Alan Wake 2 bare består av 130 personer, noe som er svært få sammenlignet med andre store spill, og at de har jobbet med prosjektet i fire år.

Han sa også at det var det vanskeligste spillet å utvikle for dem, ettersom teamet måtte håndtere en pandemi, noe som gjorde spillutviklingen ekstra utfordrende for alle - inkludert Remedy:

"Jeg vil også si at det er utrolig at vi på en eller annen måte har fått dette spillet ferdig med rundt 130 personer i gjennomsnitt i løpet av fire års utviklingstid (utviklingstid er et veldig elastisk begrep) for det kvalitetsnivået vi har oppnådd. Vi er veldig, veldig langt unna ressurser fra førsteparter eller andre store studioer.

Dette er også det desidert vanskeligste spillet å få ferdig i løpet av mine 8 år i Remedy. Samtidig gjennomgår Remedy den største transformasjonen i sin 28-årige historie, noe som byr på sine egne utfordringer (på samme måte som mange andre utviklere) og mange opp- og nedturer. Sånn er livet. På en eller annen måte klarer vi oss."

Alan Wake 2 vil bli et av de mest teknisk kompetente spillene som lanseres i år, i hvert fall på PC, ettersom det vil ha full path tracing og DLSS 3.5-støtte, noe som bør gi utmerket visuell kvalitet på PC-er med de rette spesifikasjonene.

Alan Wake 2 slippes 27. oktober til PC, PlayStation 5 og Xbox Series S/X.

Editor Sweden Jonas Mäki has written for Gamereactor since 2002, becoming an editor in 2007. He covers the video game industry across news, releases and the business side, with a particular interest in sales figures and where the industry is heading.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2007 · 5 357 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.