Skip to main content
Gamereactor Nyheter Angry Birds
Nyheter

Angry Birds erobrer Playstation 3

Det mest nedlastede spillet på PSN
Morten Bækkelund 11 april 2011

Rovios Angry Birds har dominert mobilmarkedet i lang tid, og har den siste tiden også spredt seg til de fleste andre spillplattformer. Nå viser det seg at de sinte fuglene også faller i smak blant de med Playstation 3-kontrolleren i hendene.

Som meldt av CVG har nemlig PS3-versjonen av Angry Birds rukket å bli det mest nedlastede spillet på PSN siden lanseringen i januar.

Dette ifølge en rapport gjort av Colin Sebastian fra analyseselskapet Lazard Capital Markets:

- PSN ser ut til å gjøre det godt innenfor sosiale spill og småspill, med titler som Angry Birds, som er det mest nedlastede spillet på nettverket. PSN har også suksess innenfor "freemium"-ordninger og systemer for mikrotransaksjoner, kommenterer Sebastian.

I tillegg kunne han slå fast at det totale antallet PSN-kontoer nå har passert 75 millioner, og at over 1,4 milliarder nedlastinger har funnet sted siden PSN ble opprettet.

Fuglene er tydeligvis like sinte på stor skjerm.

Full profil 10 560 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.