Norsk
Gamereactor
nyheter
Avengers: Doomsday

Avengers: Doomsday-kostnadene skyter etter sigende i været

Joe og Anthony Russo kan ende opp med å skape en av de dyreste MCU-filmene til dags dato.

Abonner på vårt nyhetsbrev her!

* Påkrevd felt
HQ

Disney og Marvel holder sjelden igjen når det kommer til superheltfilmer, men den kommende Avengers: Doomsday ser ut til å bli en av de dyreste MCU-produksjonene til dags dato. I hvert fall basert på de siste rapportene om filmens forproduksjon, der kostnadene allerede har begynt å stige. Utgiftene har angivelig oversteget mer enn tre ganger så mye som Ant-Man and the Wasp: Quantumania kostet på samme stadium. Ifølge tall fra Disneys britiske produksjonsselskap har Avengers: Doomsday allerede kostet svimlende 8 millioner dollar - absolutt ingen liten sum.

Marvel holder ikke igjen, og selv om produksjonskostnadene er skyhøye, betyr ikke det nødvendigvis problemer. Vi vet allerede at Joe og Anthony Russo er velbevandret i å håndtere Marvel-filmer, og alle deres tidligere prosjekter har generert enorme inntekter.

Innspillingen av Avengers: Doomsday forventes å begynne når som helst nå og vare i nesten seks måneder, forutsatt at alt går etter planen. Nøyaktig hvor mye hele produksjonen vil koste til slutt gjenstår å se, men filmen kan meget vel bli en av de dyreste Marvel-produksjonene til dags dato.

Gleder du deg til Avengers: Doomsday, og tror du filmen vil leve opp til forventningene?

Avengers: Doomsday

Relaterte tekster



Loading next content