Skip to main content
Gamereactor Nyheter Avowed
Nyheter

Avowed var nesten et samarbeidsspill

Obsidian trodde det ville være mer attraktivt for utgivere før det ble kjøpt opp av Xbox.
Alex Hopley Editor UK 10 august 2023

Obsidians administrerende direktør Feargus Urquhart sier at Avowed opprinnelig fokuserte på co-op-spill, men at de gikk over til singleplayer da de innså at flerspillerfokuset førte Obsidian bort fra det de var best på.

I den siste episoden av dokumentaren om Obsidians 20-årsjubileum fortalte Urquhart historien om hvordan Avowed har endret seg i løpet av utviklingen. Opprinnelig ville Obsidian at det skulle være sitt eget Skyrim, men så fokuserte de på mer avgrensede historier.

Med fokuset på co-op ble samtalene endret, og det samme ble historiene, noe som fikk Obsidian til å innse at de var i ferd med å bevege seg for langt bort fra det de kjente til. Avowed har kanskje en mindre skala, men det ser ut til at spillet vil være spekket med interessante historier som vi kan utforske. Det lanseres en gang i 2024 på Xbox Series X/S og PC.

https://www.youtube.com/watch?v=Oo9ZYDRQkbg

Editor UK Alex Hopley covered the video game industry for Gamereactor, from new announcements and launches to the business behind them. He also wrote on tech, film and entertainment, and his coverage wasn't tied to any one region.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2023 · 8 908 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.