Skip to main content
Gamereactor Nyheter Beyond Good & Evil 2
Nyheter

Beyond Good & Evil 2s administrerende direktør slutter midt i etterforskning

Guillaume Carmona har ikke vært til stede på kontoret siden årsskiftet.
Alex Hopley Editor UK 28 februar 2023

Beyond Good & Evil 2 er et av de spillene som virker låst i utviklingshelvete, og selv om vi av og til hører nytt om spillet dukker det stadig opp dårlige også.

Ytterligere bevis på dette kommer fra Kotaku som hevder at franske myndigheter for tiden etterforsker Ubisoft Montpellier, i frykt for at de ansatte lider av sykdom og utbrenthet.

Som en del av dette ble det bekreftet at Guillaume Carmona, administrerende direktør av Beyond Good & Evil 2 ikke ville komme tilbake til kontoret. "Gitt lengden på utviklingssyklusen med Beyond Good & Evil 2," sier en Ubisoft-talsperson. "Montpelliers utviklingsteam gjennomgår trivselsvurderinger gjennom en tredjepart for forebyggende tiltak og for å evaluere hvor det kan være behov for ytterligere støtte."

Det ser ut til at Beyond Good & Evil 2 fortsatt ikke engang er i preproduksjonsfasen av utviklingen, da en kreativ visjon ennå ikke er avgjort. Med uroen forårsaket av etterforskningen vil dette sannsynligvis bare presse arbeidet med spillet enda lenger tilbake, men utviklingen av en tittel som har sittet fast i limbo i godt over et tiår bør ikke gå på bekostning av personalet som jobber med det.

Editor UK Alex Hopley covered the video game industry for Gamereactor, from new announcements and launches to the business behind them. He also wrote on tech, film and entertainment, and his coverage wasn't tied to any one region.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2023 · 8 908 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.