Skip to main content
Gamereactor Nyheter Black Myth: Wukong
Nyheter

Black Myth: Wukong ikke ble forsinket på Xbox på grunn av tekniske mangler

Dette kan bety at den nylige rapporten som hevder at Sony har en slags eksklusivitetsavtale på plass er sann.
Jonas Mäki Editor Sweden 4 september 2024

Mindre enn to måneder før utgivelsen av Black Myth: Wukong ble det plutselig kunngjort at Xbox-versjonen av spillet ville bli forsinket. Det ble ikke gitt noen egentlig forklaring, selv om det ble snakket vagt om problemer med sertifisering eller tekniske problemer.

I slutten av forrige måned rapporterte imidlertid blant annet Forbes, IGN og Windows Central at det ikke var noe slikt som lå bak forsinkelsen, men at Sony hadde fått en slags eksklusivitetsavtale som forhindret spillet fra å bli utgitt på Xbox.

Nå rapporteres det via Forbes at Microsoft har kommentert saken, og sier at de ikke ønsker å kommentere noe Sony (eller noen andre) kan ha gjort, men presiserer at forsinkelsen ikke har noe å gjøre med noe problem angående Xbox:

"Vi foretrekker å ikke kommentere avtalene som våre partnere har inngått med andre plattforminnehavere, men vi kan bekrefte at forsinkelsen ikke skyldes begrensninger på Xbox-plattformen som har blitt tatt opp med oss."

Microsoft skriver også at de er "glade for lanseringen av Black Myth Wukong på Xbox Series X|S og jobber med Game Science for å bringe spillet til våre plattformer".

Oppsummert vet vi fortsatt ikke hvorfor Black Myth: Wukong plutselig ble forsinket for Xbox, men hvis det ikke er av tekniske årsaker, så er det noe annet som ligger bak, noe som fortsatt øker sannsynligheten for at det kan være noe i de tidligere rapportene om Sony-eksklusivitet.

Editor Sweden Jonas Mäki has written for Gamereactor since 2002, becoming an editor in 2007. He covers the video game industry across news, releases and the business side, with a particular interest in sales figures and where the industry is heading.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2007 · 5 357 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.