Skip to main content
Gamereactor Nyheter
Nyheter

Capcom opplever økt salg av spillene sine på Steam

Det er til tross for at deres Steam-utgaver nylig har fått en del kritikk.

For ikke så lenge siden så Capcom seg nødt til å beklage for den dårlige tekniske tilstanden til de nye "next-gen"-oppdateringene av Resident Evil 2, Resident Evil 3 og Resident Evil 7: Biohazard på Steam. Faktisk måtte de gjøre de originalen utgavene av disse titlene tilgjengelige via Steam Beta.

Men alt det til tross, så ser utgiveren en økning i salget av spillene sine på plattformen. Som GamesIndustry bemerker, så har omsetning fra spesifikt Steam-plattformen steget med over 62% dette kvartalet sammenliknet med forrige.

Det er litt over 15% av det totale salget, og det er et tall som har vokst jevnt og trutt de siste par årene. Alt tyder på at Capcom vil fortsette å tilby spillene sine på plattformen.

Full profil 11 142 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.