Skip to main content
Gamereactor Nyheter
Nyheter

Dårlig start for PSP Go

Svakt salg i Australia
Magnus Tellefsen 21 oktober 2009

Til tross for lekkert design, et stort online-utvalg av spill og vesentlig lengre batteritid har de store salgstallene uteblitt i australske spill- og elektronikkbutikker. For etter å vært tilgjengelig i en uke i Australia har kun rundt 1000 eksemplarer blitt solgt, og dette er mildt sagt lite imponerende for en konsollansering.

Michael Ephraim, daglig leder i Sony Australia, hadde følgende å si om situasjonen til The Age:

- Salgsrapportene etter første uke melder om et salg rett over 1000 eksemplarer av PSP Go. Det er helt klart ikke et overveldende antall, men det er ikke noe som bekymrer oss, for det er fremdeles en rekke områder vi må se nærmere på, uttalte Ephraim.

Pressen er derimot ikke i tvil om at den forholdsvis høye prisen for PSP Go er mye av grunnen til de skuffende lanseringstallene. Flere nettbutikker, blant annet Amazon og Play.com, satte ned prisen allerede på lansering.

Full profil 1 559 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.