Michael Newberry, en ung forsvarsspiller fra den høyeste fotballdivisjonen i Nord-Irland, er plutselig død i en alder av 27 år. Det kunngjorde klubben hans, Cliftonville i Belfast, i ettermiddag: "Cliftonville FC er knust over å høre om Michael Newberrys plutselige død".
"Våre kondolanser går til Michaels familie og venner, i tillegg til de mange lagkameratene han spilte med i løpet av karrieren, og fansen som vil bli rystet og lei seg over denne hjerteskjærende nyheten", la de til.
NI Football League avlyste en planlagt fotballkamp i kveld, Cliftonville mot Dungannon Swifts, samt en annen kamp mellom Linfield og Larne. Linfield var Newberrys klubb frem til forrige sesong, og han hadde fortsatt mange venner der.
Ingen dødsårsak ble oppgitt. I dag, 30. desember, var Newberrys 27-årsdag. Han kom til Cliftonville denne sesongen, før han spilte tre år i en annen nordirsk klubb, Linfield. Mellom 2018 og 2020 spilte han i det islandske laget Ungmennafélagið Víkingur.
Selv om han er født i England og spilte på ungdomsakademiet i Newcastle, flyttet han til Nord-Irland, der han også spilte på det nordirske ungdomslandslaget.
Andre fotballklubber og institusjoner i Nord-Irland har uttrykt sin medfølelse og sitt sjokk etter det plutselige dødsfallet. "Tankene og bønnene til alle i klubben er med Michaels familie og venner i denne svært triste tiden", sier Linfield.