Skip to main content
Gamereactor Nyheter Dragon's Dogma 2
Nyheter

Dragon's Dogma 2-regissøren forteller hvordan spillet fungerer for nykommere

Det finnes et enkelt narrativt triks for å sørge for at alle er på samme side.
Alex Hopley Editor UK 16 januar 2024

Dragon's Dogma 2 ser ut som et av de mest spennende rollespillene i 2024, men noen vil kanskje bli skremt av at det er en oppfølger til et spill fra 2012. Hvis du ikke har spilt originalen, er det forståelig at du kanskje ikke tror du er klar for oppfølgeren.

Spillregissør Hideaki Itsuno mener imidlertid at han har gjort spillet ganske innbydende for nykommere, og det skyldes i stor grad ett enkelt narrativt triks: hukommelsestap. "Spillet starter med en hovedperson som har mistet hukommelsen", sier han til GamesRadar. Det betyr at karakterer "rundt deg forklarer ting for å få deg opp i fart. Så selv om det er første gang du spiller Dragon's Dogma, kan du trygt kaste deg ut i det."

Itsuno mener likevel at det er "nyttig" for spillere å ha gått gjennom det første spillet, da de vil kunne plukke opp ting litt raskere enn noen som går inn uten noen som helst kunnskap. Men nybegynnere skal vite at de ikke blir utelatt i Dragon's Dogma 2.

Editor UK Alex Hopley covered the video game industry for Gamereactor, from new announcements and launches to the business behind them. He also wrote on tech, film and entertainment, and his coverage wasn't tied to any one region.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2023 · 8 908 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.