Norsk
Gamereactor
nyheter
Thanksgiving 2

Eli Roth gir en oppdatering om Thanksgiving 2

"Vi øker innsatsen, men vi kommer ikke til å gjøre det med mer penger. Det holder det stramt og magert ..."

Abonner på vårt nyhetsbrev her!

* Påkrevd felt

Årets Thanksgiving både kom og gikk uten for mye dramatikk, komplett med en tilhørende Black Friday og alt det tilhørende salget. Thanksgiving 2023 blir til og med husket her i Europa takket være premieren på en skrekkfilm som heter Thanksgiving.

HQ

Den ble raskt svært populær og handlet om ettervirkningene av en Black Friday-shoppingtur som gikk fryktelig galt, og var fylt til randen med bestialske mord. Nå sier regissør og opphavsmann Eli Roth at planene for oppfølgeren er i full gang, og at innspillingen vil starte i mars.

Ofte har oppfølgere til storfilmer en tendens til å bli større og mer påkostet, men Roth mener det er feil vei å gå, og at han heller vil holde prosjektet stramt. I et intervju med IndieWire sier han:

"Vi øker innsatsen, men vi kommer ikke til å gjøre det med mer penger. Det holder det stramt og magert og tvinger oss til å ta beslutninger. Det er mye vi gjorde i den første filmen som vi ikke trenger å gjøre nå. Det kan bare være pay-off."

Han forklarer også at han ønsker å holde seg på tå hev med katt-og-mus-jakter som er vanskelige å gjennomføre, fordi det er viktig å utfordre seg selv:

"Jeg har funnet på ting som kommer til å være en utfordring. Og jeg vil at det skal være en utfordring å gjennomføre. For hvis jeg har funnet på ting som jeg tror vil gi de beste drapene, så kommer jeg til å gjøre det som om jeg aldri kommer til å lage en annen film igjen."

Vi får se om han lykkes neste høst om alt går som planlagt.

Thanksgiving 2

Relaterte tekster



Loading next content