Skip to main content
Gamereactor Nyheter
Nyheter

Feargus Urquhart vil lage et nytt Fallout-spill

Obsidian Entertainment-medgründeren jobbet med de to første Fallout-spillene på 90-tallet og ønsker å komme tilbake til franchisen.
Jonas Mäki Editor Sweden 20 januar 2023

Feargus Urquhart er en av nøkkelpersonene bak Fallout-serien, og var divisjonsdirektør på det originale spillet fra 1997 før han ble forfremmet til designer og produsent for Fallout 2 i 1998. Etter det kjøpte Bethesda rettighetene til serien, og Urquhart ble medstifter av Obsidian Entertainment - som fikk muligheten til å komme tilbake til serien igjen med Fallout: New Vegas i 2010.

I dag eier Microsoft både Bethesda og Obsidian Entertainment, noe som har fått mange fans til å be på sine knær om at Obsidian skal få sjansen til å lage et nytt Fallout-spill. Spørsmålet er bare om Urquhart også ønsker å vende tilbake til det universet. Heldigvis virker svaret å være ja i et intervju med Gamepressure.com:

- Vi jobber ikke med det akkurat nå. Tallerkenen vår er ganske full med Avowed, Grounded og Outer Worlds 2. Jeg vet ikke når vi kan begynne å snakke om nye spill - kanskje mot slutten av neste år (intervjuet ble gjort forrige desember red.anm). Vi må bare se hva som foregår. Det er den beste måten å si det på. Det er ingenting i planene og ingenting på papiret som sier det, men jeg skal holde meg til det jeg sa. Jeg vil gjerne lage et nytt Fallout før jeg går av med pensjon. Jeg vet ikke når det er. Jeg har ikke en dato for pensjonen min. Det er morsomt - du kan si at jeg allerede er 52 eller bare er 52. Det er en av de to, avhengig av dagen. Mitt håp er at det vil skje, men vi får vente og se.

Håper du Obsidian får lage mer Fallout eller burde de fortsette å tenke nytt?

Editor Sweden Jonas Mäki has written for Gamereactor since 2002, becoming an editor in 2007. He covers the video game industry across news, releases and the business side, with a particular interest in sales figures and where the industry is heading.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2007 · 5 357 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.