Skip to main content
Gamereactor Nyheter Final Fantasy XV
Nyheter

Final Fantasy XV-oppdatering vil la oss bytte figurer og mer

Square Enix har store planer for desember og 2018.
Eirik Hyldbakk Furu Editor-in-Chief Norway 29 november 2017

Som lovet offentliggjorde Square Enix en ny Active Time Report-sending for Final Fantasy XV i dag, og der kunne de avsløre en god del om hva som kommer i både nærmeste og litt lengre unna fremtiden.

Blant annet kunne de fortelle at "First Anniversary"-oppdateringen som kommer i desember vil la oss veksle mellom å bruke Noctis, Gladiolus, Ignis og Prompto. Dermed blir vi altså ikke låst til å bare bruke spesialangrepene til de ulike figurene, men også rett og slett kontrollere dem. Hver figur skal visstnok være slik som de er i de respektive utvidelsene sine, så det kan høres ut som om dette vil kunne gi helt nye måter å spille på.

Dere som har kost dere med de ulike "Episode"-utvidelsene kan også se frem til neste år, for utviklerne kan fortelle at det i alle kommer kommer tre lignende utvidelser i 2018. Den første skal hete Episode Ardyn, og vil komme før sommeren.

Før det vil vi jo uansett få Episode Ignis. Denne skal ifølge utviklerne ha omtrent dobbelt så mange filmatiske sekvenser som Episode Prompto og ta omtrent 1, 5 time å fullføre en gang. Samtidig presiserer de igjen at utvidelsen vil ha flere ulike avslutninger, så har du lyst på flere timer med underholdning kan du forsøke å få de andre også.

Når det kommer til multiplayerenmodusen Comrades vil denne oppdateres 12. desember. Denne vil blant annet fikse en rekke teknsike problemer, inkludert det å ikke kunne øke i nivå og at fiender ikke dukker opp. Samtidig vil lastetidene og tiden det tar å skape datakontrollerte partnere kortes ned. På toppen av det hele får vi nye tidsbegrensede Quick Matching-oppdrag hvor man må drepe så mange fiender som mulig innen tidsfristen og noe kalt Witch's Shop. I sistnevnte kan du bytte belønningene du får fra tidsbegrensede oppdrag med buffs du ellers måtte laget mat for å få.

De gjentok også gang på gang at både basespillet og Comrades vil få flere oppdateringer neste år, så det er tydeligvis ikke noe poeng i å slette spillet fra harddisken riktig enda.

Editor-in-Chief Norway Eirik Hyldbakk Furu wrote for Gamereactor from around 2015 to 2026, first as news editor and from 2022 as editor-in-chief of the Norwegian edition. He covered video games across news, previews and reviews for both the Norwegian and international sites.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2015 · 14 638 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.