Skip to main content
Gamereactor Nyheter Grand Theft Auto V
Nyheter

- GTA V kan selge 24 millioner

Michael Pachter har tro på salgsrekord
Morten Bækkelund 11 august 2011

Skal vi tro bransjeguru Michael Pachter bør utgiver Take-Two forvente seg rekordsalg av det neste kapittelet i Grand Theft Auto-serien.

Som meldt av Industry Gamers forventer nemlig Pachter at Grand Theft Auto V vil selge minst 18 millioner eksemplarer, og potensielt kan passere så mye som 24 millioner salg dersom strømmen av nye spillere holder seg på samme nivå som seriens tidligere utgivelser.

Grand Theft Auto V er for øvrig ikke blitt offisielt avdekket ennå, men alle i bransjen er enige om at det kun er et tidsspørsmål før spillet annonseres. De fleste av ekspertene antar i tillegg at spillet vil bli en del av Take-Twos finansår for 2013, hvilket betyr at spillet skal slippes en gang etter april 2012.

Bilder fra Grand Theft Auto IV.

Full profil 10 560 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.