Skip to main content
Nyheter

Hellblade nærmer seg en halv million solgte eksemplarer

Noe som betyr at utviklerne endelig har begynt å tjene penger på det.
Eirik Hyldbakk Furu Editor-in-Chief Norway 22 november 2017

Nå har det gått litt over tre måneder siden Hellblade: Senua's Sacrifice ble lansert her til lands, og man kan trygt si at spillet har lyktes med å hvis hvordan et "indie"-spill kan både se ut og føles som et AAA-spill. Personlig har jeg noen få ankepunkter til Senua sin ferd, men det er ikke tvil om at spillet også virkelig imponerer på noen områder. Derfor er godt å høre at utviklerne i Nina Theory får betalt for arbeidet sitt også.

Nå kan nemlig studioet fortelle at det har blitt solgt nesten en halv million eksemplarer av spillet, noe som betyr at studioet endelig har begynt å tjene penger på det. Sammen med denne annonseringen har vi fått en video hvor utviklerne forteller mer om hvordan lanseringen gikk, og hvordan ting har gått siden den gang. Her kan vi blant annet igjen høre spillets "creative director", Tameem Antoniades, fortelle hvordan han visste at de ukonvensjonelle delene av spillet ville splitte publikum, noe som gjennomsnittskarakteren til spillet helt klart ville bli påvirket av. Som om det ikke var nok fryktet han at fokuset på mental helse ville gjøre spillet veldig kontroversielt, men det viste seg at mesteparten av bekymringene etter lansering dreide seg om helt andre ting. I videoen snakker de nemlig også ut om permadeath-debatten, hvordan enkelte slaktet spillet, gleden over å se hvordan spillet uansett ble godt mottat, og hvordan de faktisk klarte denne bragden med et såpass lite budsjett. Den er altså helt klart verdt en titt.

Editor-in-Chief Norway Eirik Hyldbakk Furu wrote for Gamereactor from around 2015 to 2026, first as news editor and from 2022 as editor-in-chief of the Norwegian edition. He covered video games across news, previews and reviews for both the Norwegian and international sites.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2015 · 14 638 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.