Skip to main content
Gamereactor Nyheter No Time To Die
Nyheter

Idris Elba om å spille James Bond: "Jeg var ikke med i racet i utgangspunktet"

Den britiske skuespilleren sier at han rett og slett er for gammel, og at Amazon MGM Studios er på utkikk etter yngre talenter.
Jonas Mäki Editor Sweden 25 mai 2026

Fem år etter utgivelsen av No Time To Die, som allerede var forsinket på grunn av pandemien, har en ny James Bond fortsatt ikke blitt castet. Amazon MGM Studios kunngjorde imidlertid tidligere denne måneden at jakten på den neste britiske superspionen har begynt, og et navn mange fans har håpet på, er Idris Elba.

Navnet hans har ofte blitt nevnt i spekulasjonene, sammen med blant andre Jacob Elordi, Aaron Taylor-Johnson, Callum Turner og Tom Holland. Men ifølge Elba blir han ikke den neste James Bond. Han hevder at han overhodet ikke er den typen de leter etter. Han sier følgende til People Magazine:

"Mitt navn blir ikke kastet ut, aldri i livet. De velger yngre. Og jeg ønsker dem all verdens lykke til. Jeg gleder meg - det kommer til å bli fantastisk."

Selv om noen har heiet på ham i omtrent ti år nå, fyller han 54 år i 2026, noe som forståelig nok er eldre enn studioet ønsker for noen som må gjenta rollen i minst de neste ti årene. Elba sier også at han aldri ble vurdert i utgangspunktet.

"Jeg er ærlig talt ikke med i kappløpet. Jeg var ikke med i kappløpet i utgangspunktet."

Heldigvis finnes det andre måter å få med seg denne fenomenale briten på, og 5. juni har han hovedrollen i Masters of the Universe, og i mars neste år får vi høre ham som Knuckles i Sonic the Hedgehog 4 (som nylig avsluttet innspillingen).

Editor Sweden Jonas Mäki has written for Gamereactor since 2002, becoming an editor in 2007. He covers the video game industry across news, releases and the business side, with a particular interest in sales figures and where the industry is heading.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2007 · 5 357 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.