Skip to main content
Gamereactor Nyheter
Nyheter

Ingen achievements til Wii U?

- Det finnes ikke noe felles system
Morten Bækkelund 12 november 2012

For mange Xbox 360- og Playstation 3-spillere, og til dels også Steam-spillere, er jakten etter achievements og trophies et fint tillegg til den øvrige spillingen.

Av denne grunn hadde mange forventet et lignede system for den nye Wii U-konsollen, men nå kan det se ut som det motsatte faktisk er tilfelle:

- Det finnes ikke noe felles system for prestasjoner til den nye konsollen. Det er opp til utviklerne å velge om noe slikt skal inkluderes eller ikke. Scribblenauts Unlimited har inkludert det i form av Global Starite Shards, som er en gigantisk liste over ting du kan gjøre som ikke er spesifikt for ett område, forklarer Jeremiah Slaczka fra 5th Cell, utvikleren bak Scribblenauts Unlimited.

Hva tenker dere? Burde Nintendo ha satset på et felles acievement-system som Microsoft og Sony, eller er jakten på "belønningene" meningsløs?

Full profil 10 560 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.