Skip to main content
Gamereactor Nyheter
Nyheter

- Ingen ny Xbox i 2012

Fransk Microsoft-sjef avkrefter ryktene
Morten Bækkelund 31 januar 2012

Mengden rykter og spekulasjoner om den neste konsollgenerasjonen har nådd nesten komiske nivåer den siste tiden, med stadig flere mer eller mindre troverdige rapporter.

Den seneste meldingen rundt den neste Xbox-konsollen kommer imidlertid fra offisielt hold, og hvis du håpet på en ny maskin så fort som mulig ser det ikke bra ut.

Som rapportert av spillsiden CVG har nemlig markedsføringssjefen for den franske avdelingen av Microsoft, Cedrick Delmas, nå slått fast at vi ikke vil se noen ny Xbox-konsoll i 2012.

Delmas går ikke så langt som å avkrefte en annonsering på årets E3-messe (slik ryktene vil ha det til), men han bedyrer at Xbox 360-konsollen ikke har nådd slutten på sin syklus enda.

Han påpeker han også at Microsoft ikke kuttet prisen på konsollen etter januarsalget, noe som forsterker inntrykket av at selskapet ikke skal ta steget videre helt enda.

Hvis du foretrekker Playstation fremfor Xbox ser det også mørkt ut med tanke på en snarlig konsollansering. I går kunne nemlig Sony melde at de trolig blir de siste til å annonsere en ny konsoll.

Nintendo akter på sin side å vise frem Wii U-konsollen på nytt under årets E3-messe, og lanseringen av denne blir etter planen innen året er omme.

Full profil 10 560 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.