Skip to main content
Gamereactor Nyheter
Nyheter

Jet Li blir digitalisert på PS2

PS2 eiere som er sugne på heftig action og blodtrimma Kung-Fu (99% av alle PS2 eiere) kan trygt begynne å glede seg, Sony har nemlig et meget ambisiøst prosjekt under utvikling.
Jakob Møller 5 mars 2003

PS2 eiere som er sugne på heftig action og blodtrimma Kung-Fu (99% av alle PS2 eiere) kan trygt begynne å glede seg, Sony har nemlig et meget ambisiøst prosjekt under utvikling.

Spillet blir utviklet av Sonys Foster City team i USA, og de har vært så heldige å få Cory Yuen til å koreografere alle de forskjellige kampscenariene, slik at slagsmålene vil se meget (u)realistiske og filmiske ut. For å øke realismen ytterligere har utvikleren fått Jet Li selv til å utføre alle bevegelsene i motion capture.

Cory Yuen har vært koreograf på filmer som, Lethal Weapon 4, The One og Kiss of the Dragon, som også hadde Jet Li i hovedroller.

Hovedpersonen i spillet, som kommer til å hete Rise of Honor, heter Yun pg han må hjelpe en asiatisk mafiaboss med å redde hans datter. Dette utløser selvfølgelig masse slagsmål og vanvittige stunts.

Spillet har store ambisjoner og her på GR håper vi udvikleren kan leve opp til disse. Det ville hadde vært surt med et nytt The Getaway.

Rise of Honor er satt til udgivelse i løpet av høsten 2003.

Full profil 282 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.