Skip to main content
Gamereactor Nyheter
Nyheter

Kung fu-rollespill fra Bioware

Det var en gang et prosjekt
Daniel Guanio 14 februar 2011

Nå om dagen virker det ikke som Bioware kan gjøre noe galt, men mens vi spent venter på Dragon Age 2 og Mass Effect 3 kan vi jo kikke tilbake til en tid der ikke alt var like rosenrødt for den canadiske utvikleren.

Under et Dice-arrangement kunne den ene av Biowares to grunnleggere, Dr. Greg Zeschuk, fortelle at han en gang i tiden hadde påbegynt et kung fu-rollespill bygget over Baldurs Gate-listen. Han og resten av utviklerteamet gikk så langt som å gjøre klar mellomsekvensene og titulere det "Five Fingers of Death" før de presenterte prosjektet for Interplay.

Møtet med utgiveren gikk, som dere kanskje skjønner, ikke helt bra. Zeschuk sier i ettertid at de faktisk ble ledd av, som om hele greia var en slags spøk. Den som ler sist, ler i hvert fall best, spesielt da Bioware lanserte rollespillet Jade Empire.

Det hadde kanskje ikke noe med Baldur's Gate å gjøre, men bød til gjengjeld på masser av kampsport og østlig mystikk. Det er menneskelig å feile.

Full profil 1 111 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.