Skip to main content
Gamereactor Nyheter Neverwinter Nights
Nyheter

NeverWinter Nights utsatt

Alle forventningsfulle rollespillere må enda en gang innse, at tålmodighet overhodet ikke er en dyd. NeverWinter Nights er definitivt blitt utsatt til en gang i sommeren 2002.
Troels B. Folmann 5 februar 2002

Alle forventningsfulle rollespillere må enda en gang innse, at tålmodighet overhodet ikke er en dyd. NeverWinter Nights er definitivt blitt utsatt til en gang i sommeren 2002.

Det kan bety alt mellom juni og august og det er med gråtkvalt stemme, at vi må overlevere dette. Spillet er blant de mest etterlengtede dataspillene noensinne og dette skyldes bl.a. dets dynamiske interface, hvor man kan agere DungeonMaster i realtid. I tillegg kan man programmere alle NPC’er og dette er blitt en hobby for mange aspirerende kjellermestere.

Spillet kommer bl.a. til å inneholde over 150 forskjellige monstre, alle de kjente rasene fra AD&D og alle regler er basert på AD&D Third Edition. Det blir stort - det blir veldig, veldig stort.

Full profil 8 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.