I dag er den ene dagen i året hvor du virkelig ikke kan stole på noe du leser på internett. Du bør egentlig ikke stole på alt du ser på nettet uansett, men på aprilsnarr går til og med offisielle kontoer amok med å lokke fansen og lage historier som aldri noensinne vil vise seg å være sanne. Etter så lang tid uten et Nier-spill ville fansen imidlertid tro på en kunngjøring som så ut til å gi oss en ny tittel.
Den offisielle Nier-siden på sosiale medier ertet en avsløring for en Nier Cosmic Horror-tittel, noe som definitivt ikke høres ekte ut så snart du tenker på det, men som likevel ga noen fans falskt håp. Nier-siden gikk deretter og forklarte fansen at dette faktisk var ment for aprilspøk og at kunngjøringen "forårsaket ganske opprør."
Så nei, du får ikke 2B versus Cthulhu med det første, men det virker som om vi er overmodne for et nytt Nier-spill. Foreløpig er det i hvert fall fortsatt de gamle spillene å spille, som er til salgs i en pakke på PlayStation Store akkurat nå.
