Skip to main content
Gamereactor Nyheter
Nyheter

Ny og større PS-One skærm på vej

InterAct, firmaet som var de første med en PSOneskjerm på markedet, har nettopp annonsert at det er en ny og større versjon på vei.
Jacob H. Nielsen 19 april 2001

InterAct, firmaet som var de første med en PSOneskjerm på markedet, har nettopp annonsert at det er en ny og større versjon på vei.

Den nye skjermen vil ikke være mindre enn 5", et tall som kanskje ikke høres så stort ut. Men, tar man deres opprinnelige skjerms størrelse på 4" i betraktning, er det en økning på ikke mindre enn 25 procent, og det er man jo nødt til å like.

Utover den økte skjermstørrelsen har den nye skjermen 2 stereohøytalere, stikk til høretelefoner, adapter til biler, de vanlige innstillingsmulighetene og den støtter forøvrig også høye oppløsninger.

Interact er også i gang med å produsere et batteri, som kan levere saft nok til både skjerm og konsoll i opp til 2¢ time. Så kan det hende, at bilturen til Danmark med foreldrene blir morsom igjen.

5"-skjermen kommer på markedet i mai og vil ligge på et prisnivå på rundt $179.99 dollars (hvilket vi vil satse på at blir minimum 2000 kroner, hvis vi får skjermen til Norge).

Kilde: PSEra

Full profil 488 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.