Skip to main content
Gamereactor Nyheter
Nyheter

- Playstation 4-prisen er ikke klar

Men produksjonen er billigere denne gangen
Morten Bækkelund 22 februar 2013

Playstation 4-konsollen er omsider offisielt annonsert, men prisen ble ikke presentert under torsdagsnattens store annonseringsshow. Ryktene har dessuten vært sprikende på dette området, og rapportene har variert helt fra 300 dollar til nærmere 500 dollar.

Den amerikanske Playstation-sjefen Jack Tretton har nå forklart at målsetningen er en mer fornuftig pris en forgjengerens prislapp på 599 dollar (vi betalte nærmere 6000 her til lands) selv om den endelige prisen ikke er satt enda.

Han la dog til at vlaget om å bruke mer tradisjonelle PC-komponenter fra AMD har ført med seg lavere produksjonskostnader enn tidligere, da sony ikke trenger å produsere egne spesialdesignede deler. Det er derfor rom for å tro at den nye konsollen blir merkbart billigere enn Playstation 3 var de den så dagens lys i 2007.

Det er forventet at Sony avdekker prisen i forbindelse med en av vårens eller sommerens spillmesser.

Kilde: All Things D.

Full profil 10 560 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.