Skip to main content
Gamereactor Nyheter
Nyheter

PlayStations administrerende direktør antyder at klassiske IP-er kan gjenopplives

Fans kan snart se tilbake til PlayStation-franchiser som lenge har ligget i dvale.
Óscar Ontañón Docal Editor Spain 28 desember 2024

I et nylig intervju med Famitsu avslørte PlayStations administrerende direktør at selskapet aktivt utforsker mulighetene for å bringe tilbake gamle spillserier som fansen liker. PlayStation-porteføljen kan skryte av et vell av klassiske IP-er som Killzone, Resistance, Infamous, Socom og Twisted Metal, som alle i stor grad har vært fraværende de siste årene. Administrerende direktør understreket at selskapet anerkjenner verdien av disse gamle spillene og vurderer å gjenopplive dem som en del av det pågående arbeidet med å styrke spillutvalget.

Kunngjøringen kommer etter at fansen ble begeistret over inkluderingen av nostalgiske figurer i Astro Bot. Mange PlayStation-spillere har uttrykt et ønske om å se disse ikoniske figurene i nye eventyr, i stedet for å fokusere på nyere spill med live-service. Med tanke på det enorme potensialet i PlayStations IP-katalog, er det en følelse av at noen av disse elskede franchisene snart kan komme tilbake i sentrum. Kan PlayStation være klar til å bringe tilbake noen av sine klassiske spill?

Er du spent på om disse gamle PlayStation-franchisene kan komme tilbake?

Editor Spain Óscar Ontañón Docal wrote for Gamereactor from 2024, covering world news and politics alongside games, hardware and film. His work appeared on the Spanish and international editions.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2024 · 4 535 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.