For å ha det klar, her snakker vi om det første Prey-spillet. Det Human Head Studios laget. De jobber nemlig ikke bare med Rune: Ragnarok, men også et nytt spill sammen med Digital Extremes.
Spillet heter Survived By, og er en fascinerende kombinasjon av roguelite, MMO, og bullet hell med et retro-aktig presentasjon. Her vil man sammen med hundre andre spillere kjempe for å overleve i en verden fylt med mindre vennligsinnede skapninger. Om, eller når, du dør tar spillet nesten en liten Rogue Legacy, og gir oss kontroll over en av figuren vår sine arvinger. Denne arvingen arver en liten del av styrken og ferdighetene til den forrige figuren, og slik fortsetter det altså utover spillet.
Dette er et "free to play"-spill, men utviklerne lover at alt kan skaffes med å bare spille. Det høres altså ut som om man eventuelt bare kan betale for å unngå grinding når spillet slippes neste år. Vi vet fortsatt ikke hvilke plattformer spillet kommer til, men det er uansett mulig å melde seg på den kommende alphatesten her. Traileren under gir noen glimt av hva du kan vente deg.