Skip to main content
Nyheter

Publikum vender ryggen til morderroboten - M3GAN 2.0 flopper på kino

Morderdukken er tilbake - men denne gangen er det ingen som ser på.
Marcus Persson Oppdatert 30 juni 2025

Etter en tids fravær var den morderiske roboten Megan tilbake sist fredag med verdenspremieren på M3GAN 2.0. Men til tross for en intens markedsføringskampanje gjennom hele våren, uteble publikum. Ifølge de første rapportene ser filmen ut til å ha floppet - i hvert fall i USA.

Ifølge World of Reel forventes det at filmen vil spille inn magre 10 millioner dollar i løpet av åpningshelgen i USA - langt unna originalens 30 millioner dollar i samme periode. En sannsynlig årsak er den lunkne mottakelsen fra kritikere og publikum som fikk en tidlig titt.

Filmen følger de samme karakterene - roboten Megan, hennes skaper Gemma og niesen Cady - men denne gangen med et sterkere fokus på action og familietemaer. Det virker imidlertid som om den mørke, urovekkende kanten som definerte den første filmen, har blitt sløvet ned. Kombinert med svake kritikker kan dette toneskiftet ha drevet publikum bort fra kinoene.

Har du sett M3GAN 2.0 ennå, og hva synes du?

Full profil 2 389 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.