Skip to main content
Gamereactor Nyheter Returnal
Nyheter

Returnals lansering på PC har vært litt underveldende

Den har ikke nådd høydene til Sonys andre PC-porter.
Alex Hopley Editor UK 20 februar 2023

Returnal er allment ansett som et flott spill, og vant til og med 2022 Game of the Year på fjorårets BAFTA Awards. Det ser imidlertid ut til at denne kritiske suksessen ikke har oversatt til et vell av nye spillere når spillet ble lansert til PC.

Returnals lanseringshelg på PC, ifølge SteamDB, oppnådde under 7,000 samtidige spillere på Valves plattform, noe som gjør det til den verste lanseringen for en Sony PC-port utenom Sackboy: A Big Adventure.

Sammenlignet med tallene vist av andre Sony-eksklusiver som har blitt utgitt til PC, er det tydelig å se Returnals manglende prestasjon. For eksempel klarte God of War 74,000 samtidige spillere på det meste, og Horizon Zero Dawn nådde 56,000.

Har du sjekket ut Returnal på PC ennå? Les vår anmeldelse her.

Editor UK Alex Hopley covered the video game industry for Gamereactor, from new announcements and launches to the business behind them. He also wrote on tech, film and entertainment, and his coverage wasn't tied to any one region.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2023 · 8 908 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.