Skip to main content
Gamereactor Nyheter Valorant
Nyheter

Riot Games hinter til nye spillbare opplevelser for Valorant med Unreal Engine 5

Valorant vil ikke se ut eller utføre mye annerledes på Unreal Engine 5, i det minste "ikke med en gang"
Javier Escribano Editor Spain 2 oktober 2024

Valorant, Riot Games' populære taktiske skytespill som nylig ble utgitt på PS5 og Xbox Series X for første gang, går over fra Unreal Engine 4 til Unreal Engine 5. Anna Donlon, SVP og sjef for Valorant Studios, kunngjorde det på Unteal Fest 2024 i Seattle (takk, Insider Gaming).

Donlon sa "vi har bokstavelig talt presset hvert gram av alt vi kunne få ut av UE 4, så nå tar vi steget over til UE 5", men erkjenner at det ikke er en enkel bragd for et live service-spill, "men det er nødvendig".

Hun innrømmer at denne oppgraderingen ikke vil endre vesentlig hvordan Valorant vil se ut og fungere, i hvert fall ikke med en gang, men erter "det er mange utviklere hos Riot som er veldig spente på hva UE5 kan gjøre i fremtiden".

Hun snakker om å "utvide Valorant -universet til nye spillbare opplevelser", men ikke noe konkret.

Detaljer om når denne endringen vil bli offentliggjort og hvordan det vil påvirke PC-kravene er ukjent ennå. I mellomtiden er Valorant fortsatt en av de mest populære eSport-titlene.

Editor Spain Javier Escribano wrote for Gamereactor from 2024, covering sport alongside video games and world news. His work appeared on the Spanish and international editions.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2024 · 5 318 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.