Skip to main content
Gamereactor Nyheter
Nyheter

Sony myser på engangskoder

Tar også frem lupen mot brukthandel
Daniel Guanio 24 august 2010

Playstation Network: Sonys markedsplass og nettsamfunn.

Sony vurderer å innføre en ordning i stil med Electronic Arts "Project Ten Dollar", som skal gjøre det mindre fordelaktig å kjøpe brukte spill fremfor nye.

EA har i den siste tiden vedlagt engangskoder med spillene sine (f eks Mass Effect 2), engangskoder med den fordel at de løser inn kule ekstrafunksjoner under spillets gang. I nevnte Mass Effect 2 fikk vi tilgang på ekstraoppdrag og nye figurer ved kjøp av en splitter ny utgave. Sony-president Andrew House sier dette:

- Når det gjelder prinsippet om å gjøre nettbaserte deler av spillet tilgjengelig eller opplåsbart gjennom en diskbasert ekstrakostnad, gir vi det vår fulle støtte.

Han avslutter:

- Vi utforsker aktivt den samme muligheten for vårt eget innhold.

THQ har også uttalt sin støtte til tanken, i en erklæring som mer eller mindre angriper bruktmarkedet bredside. Game, Gamestop: Det er bare å søke dekning, bransjen viser gemytt.

Full profil 1 111 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.