Skip to main content
Gamereactor Nyheter Final Fantasy VII: Rebirth
Nyheter

Square Enix setter punktum for et uttaleproblem som har vart i flere tiår

Mysteriet med Cait Siths navn er endelig løst.
Jonas Mäki Editor Sweden 4 oktober 2023

Selv om luringen absolutt ikke var den sterkeste er det ingen tvil om at Cait Sith var en av de morsomste karakterene i Final Fantasy VII, men helt siden spillet ble utgitt i 1997 har fansen diskutert hvordan navnet skal uttales.

Vi har hørt alt fra "Kate Sith" til "Ket Shee", "Kite Sith" og "Kie Shee". Noen mener til og med at det bør være "Ka-ching". Så hva blir det? Som en forberedelse til Final Fantasy VII: Rebirth har Square Enix nå avslørt hvordan navnet hans skal uttales i spillet, og det viser seg at vi bør venne oss til "Kate Sihth".

Vi antar at noen som har uttalt det feil i flere tiår vil holde fast ved sin mening og hevde at Square Enix ikke vet hva deres egne figurer heter, men for oss andre bør det være nok til å avgjøre diskusjonen.

Skjønte du det riktig fra starten av?

https://twitter.com/finalfantasyvii/status/1709259777325543892

Editor Sweden Jonas Mäki has written for Gamereactor since 2002, becoming an editor in 2007. He covers the video game industry across news, releases and the business side, with a particular interest in sales figures and where the industry is heading.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2007 · 5 357 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.