Skip to main content
Gamereactor Nyheter The Elder Scrolls VI
Nyheter

Todd Howard: The Elder Scrolls VI blir "den ultimate fantasiverden-simulatoren"

Bethesda-veteranen mener at spillet kanskje ble annonsert for tidlig, men har et svært, svært ambisiøst mål.
Jonas Mäki Editor Sweden 24 august 2023

The Elder Scrolls VI ble annonsert allerede i 2018, men vi har fortsatt ikke sett noe livstegn fra det. Og det ligger sannsynligvis flere år frem i tid, siden Bethesda fokuserer på Starfield akkurat nå.

Da Bethesda-veteranen Todd Howard nylig ble intervjuet av GQ, delte han noen tanker om det neste The Elder Scrolls-spillet, blant annet om det ble annonsert for tidlig:

"Jeg har spurt meg selv om det ofte. Jeg vet ikke helt. Jeg ville nok ha annonsert det på en mer uformell måte."

Da han fikk spørsmålet om hva han ønsker å oppnå med The Elder Scrolls VI, avslørte han et svært ambisiøst mål:

"Det er som... Jeg vil ikke svare, men jeg vil være høflig. Jeg vil si at vi ønsker at det skal fylle rollen som den ultimate fantasiverden-simulatoren. Og med tanke på tiden som har gått, finnes det ulike måter å oppnå det på."

Vi ser definitivt frem til denne "ultimate fantasy-simulatoren", men vil utforske universet i Starfield fra og med 6. september. Noe som forhåpentligvis vil vare helt til vi får besøke Elder Scrolls-verdenen igjen.

Editor Sweden Jonas Mäki has written for Gamereactor since 2002, becoming an editor in 2007. He covers the video game industry across news, releases and the business side, with a particular interest in sales figures and where the industry is heading.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2007 · 5 357 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.