Tony Hawk Pro Skater-serien var en slager på PS2 på 2000-tallet, og mange av oss her i Gamereactor kan skilte med å ha loggført et hundretalls skate-timer i vår ungdom. Men de siste årene har ikke serien greid å overbevise fansen, og har måttet gi tapt for andre serier som Skate.
Da det dukket opp rykter om at flere remastere var på vei, blant annet av Spyro, var det mange av oss som i all hemmelighet håpet på en gjenopplivning av Tony Hawk Pro Skater, og igjen få muligheten til å se Tony Hawk suse avgårde på skjermene våre. Men det håpet har nå svunnet hen, for Tony Hawk selv har gått ut på Twitter og sagt at han ikke lenger har noe samarbeid med Activision.
"To anyone asking me to 'remaster' old games, or complaining about THPS servers being down: Activision owns the THPS license but I am no longer working with them. If I had the skills / authority to reboot servers or code games for newer systems on my own, I would be happy to..."
Det virker som vi må se langt etter back-flips, 1080s og infinite grind fra denne karen...
Skulle du ønske vi fikk et gjensyn med denne serien på dagens konsoller? Hva er ditt beste Tony Hawk Pro Skater-minne?