Skip to main content
Gamereactor Nyheter
Nyheter

Vil ikke snakke om ny maskinvare

Xbox 360 selger fortsatt svært godt
Morten Bækkelund 29 april 2011

Microsoft la i går frem sitt regnskap for siste kvartal, og kunne vise til svært gode resultater. I perioden fra 1. januar til 31. mars ble det solgt 2,7 millioner Xbox 360-konsoller - nesten dobbelt så mye som tilsvarende periode i fjor.

Den totale omsetningen til Xbox-avdelingen har dessuten steget med 69 prosent sammenliknet med fjoråret, og lå for denne perioden på 1,95 milliarder dollar (ca. 10,2 milliarder norske kroner).

Med 2.4 millioner nye Kinect-enheter solgt i perioden kan man også slå fast at Microsofts nye bevegelseskontroller nå har solgt over 10 millioner enheter totalt sett.

Siden Xbox 360-salget fremdeles går så godt ønsker ikke Microsoft å diskutere en eventuell ny konsoll:

- Dette er ikke noe vi kommenterer for øyeblikket. Akkurat nå er vi veldig begeistret over det som skjer med Xbox 360 og Kinect, som er forholdsvis ny på markedet. Det er dette vi fokuserer på nå, forklarer Bill Kofoed fra Microsoft.

Om dette er spill for galleriet eller om selskapet har begynt planleggingen av den neste konsollgenerasjonen bak kulissene gjenstår å se.

Full profil 10 560 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.