Skip to main content
Gamereactor Nyheter
Nyheter

Vil Microsoft ta over Sega?

Skal man tro på ryktene (og de kan jo vise seg å være sanne til slutt), så er Microsoft ute å fisker etter Sega.
Jacob H. Nielsen 2 august 2001

Skal man tro på ryktene (og de kan jo vise seg å være sanne til slutt), så er Microsoft ute å fisker etter Sega.

CSK, som eier Sega, overveier å selge ut deres aksjer i den tidligere konsollgiganten, da det er et av de firmaene, som holder dem ute av det profitable forretningsområdet.

I mens det skjer, hviskes og tiskes det i krokene i den japanske spillindustrien, hvor man mener, at Microsoft står parat, for å kaste seg over aksjerne i Sega.

Etter at Sega har gått over til utelukkende å være softwareprodusent, vil det ikke være dumt for Microsoft at få dem med i deres konsoll-lineup.

Om ryktene har noe som helst i seg, vil tiden vise...

Kilde: TeamXbox

Full profil 488 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.