Skip to main content
Nyheter

Larian vender tilbake til Divinity etter Baldur's Gate III

Til tross for at Larian har et stort nytt prosjekt foran seg, kan de ikke la være å tenke på fremtiden til en annen franchise.
Alex Hopley Editor UK 28 juli 2023

Larian-sjef Swen Vincke har bekreftet at studioet vil fortsette å jobbe med Divinity-spill etter Baldur's Gate III.

"[Divinity er] vårt eget univers som vi har bygget opp, så vi kommer definitivt til å komme tilbake dit på et eller annet tidspunkt", sier han til IGN. "Vi skal først fullføre [Baldur's Gate 3] nå, og deretter ta en pause, for vi trenger å fornye oss kreativt også. Det er 400 utviklere som legger ned hele sitt hjerte og sin sjel i dette. Du får det beste av dem og håndverket deres i dette spillet."

Mange fans vil bli glade for å høre dette, spesielt siden så mange fortsatt er glade i Divinity: Original Sin II. Det er fortsatt mye igjen å gjøre med Divinity-serien, så når arbeidet med dette episke rollespillet Baldur's Gate III er ferdig, vil Larian forhåpentligvis vende tilbake til det som satte dem på kartet.

Editor UK Alex Hopley covered the video game industry for Gamereactor, from new announcements and launches to the business behind them. He also wrote on tech, film and entertainment, and his coverage wasn't tied to any one region.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2023 · 8 908 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.