Det ligger an til å bli noen travle måneder for konkurranseverdenen Counter-Strike, ettersom vi ikke bare har PGL Major Copenhagen å se frem til, men også IEM Katowice, IEM China og IEM Dallas er planlagt frem mot sommeren.
Når det gjelder sistnevnte av disse arrangementene, har ESL nå bekreftet en rekke lag som vil være til stede og konkurrere i Texan-turneringen. Så langt er seks lag låst inne, og når det gjelder hvem de er, kan du se den bekreftede listen nedenfor.
- FaZe Clan
- Team Vitality
- Mouz
- Complexity
- Natus Vincere
- BIG Clan
Når det gjelder de resterende 10 plassene, vil disse bli delt ut til andre lag avhengig av deres verdensrangering i forkant av arrangementet, samt til noen få lag som klarer å komme seg gjennom lokale kvalifiseringer. Det vil også bli delt ut én plass til en "lokal helt", men det er foreløpig uklart hvem dette blir.
IEM Dallas arrangeres mellom 27. mai og 2. juni og har en premiepott på 250 000 dollar.