Skip to main content
Nyheter

Rykte: Resident Evil 7 kommer til Switch 2

Det er en god stund siden vi kunne glede oss over de nyeste Resident Evil-titlene på et Nintendo-format.
Jonas Mäki Editor Sweden Oppdatert 9 september 2025

Selv om PlayStation var konsollen der Resident Evil først begynte, er det lett å glemme at Capcom opprinnelig ga ut Code: Veronica eksklusivt til Dreamcast, før de fokuserte helt og holdent på Gamecube med skrekkserien sin, inkludert en nyinnspilling av det første spillet og de tidseksklusive Resident Evil Zero og Resident Evil 4.

Siden den gang har ikke Nintendo-konsollene vært stedet å gå hvis du vil ha glede av Resident Evil. Selv om det ble gitt ut spill for Switch, var disse skybaserte. Men nå har vi Switch 2 ute, og den har et helt annet ytelsesnivå å spille med, og nå antyder to ganske kjente innsidere (lagt merke til via Reddit) at Resident Evil 7: Biohazard kommer til Switch 2. Tilsynelatende er dette native versjoner, så vi vil kunne spille uten behov for sky- og online-tilkobling.

Det har gått hyppige rykter om at en Nintendo Direct kommer senere denne uken, og hvis det er tilfelle, håper vi at dette faktisk dukker opp. Og i så fall er det sannsynligvis bare et spørsmål om tid før Resident Evil Village også blir kunngjort for Switch 2.

"Det er alltid plass til familie." - Dom Toretto, Fast Five

Editor Sweden Jonas Mäki has written for Gamereactor since 2002, becoming an editor in 2007. He covers the video game industry across news, releases and the business side, with a particular interest in sales figures and where the industry is heading.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2007 · 5 356 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.