Skip to main content
Gamereactor Hardware Wolfram/Alpha
Hardware

Wolfram/Alpha

Sier navnet Stephen Wolfram deg noe?
Børge Fjeld 19 mars 2009

Den britiske matematikeren og utvikleren har i mange år forsket på alternative måter å forstå fysikk, kjemi og biologi på. Det hele er skrevet ned dette i en bok han har kalt "A New Kind of Science" og som ligger til grunn for hans "NKS" tankegang.

Det høres kanskje litt kryptisk ut, men NKS-tankegangen fungerer også i forhold til hvordan vi formidler kommunikasjon og derfor vil Stephen Wolfram og hans firma Wolfram Research snart la alle bruke søkemaskinen Wolfram/Alpha.

Den store forskjellen skal være at den nye søkemaskinen vil kunne forstå sammenhengen av ordene du taster inn, altså innholdet av teksten og ikke kun søke på de spesifikke ordene man har skrevet.

Virker søkemaskinen etter intensjonene, vil dette bli en aldri så liten revolusjon i vår måte å bruke nettet på og samtidig bane vei for menneskelig kommunikasjon i forhold til PC-er. Derfor venter vi spent på offentliggjøringen av søkemaskinen som akkurat nå står for å gå online i mai.

Full profil 1 235 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.